Poštovana,
    kada savijenu noge u kolenu privučem ka stomaku ili kad je takvu ispružim, u zglobu kuka se čuje kloktanje. Treba mi savet šta da radim povodom toga. Da li bi pomoglo nešto da to ublažim? Kada izvedem takav pokret u stranu, ne čuje se ništa. Imam 28 god.

    Odgovoreno: 27. 11. 2008.
    • Postoji mogućnost da se radi o zvuku koji se dobija "trenjem" fibroznih struktura oko zgloba, i to nije ništa zabrinjavajuće. Ali ako imate tegobe u smislu bolova, ograničenih pokreta ili smetnji u hodu, potrebno je da uradite rendgenski snimak kukova i klinički pregled od strane ortopeda, na osnovu čega će biti postavljena tačna dijagnoza, a shodno tome i eventualna terapija.