Poštovanje,
    Već tri dana imam vrtoglavice praćene povraćanjem ( nisam trudna ), doktorica u hitnoj mi je rekla da je vratna kičma u pitanju. Snimila sam taj dio kičme i nalaz je slijedeći: Blaža redukcija fiziološke lordoze cervikalne kičme - blaži spazam PVM. Inicijalne osteoartrotične promjene malih tj. apofizarnih zglobova cervikalne kičme. Ostali radiografski nalaz je u granicama normale. Deviatio septi nasi. Redukcija pneumatizacije desnog mastoidnog nastavka. Moj doktor mi je propisao terapiju, tablete za cirkulaciju CINARIZIN i B-complex, pa me zanima je li moguće liječiti uzroke ove vrtoglavice nekim prirodnim putem.
    Hvala lijepo i nadam se da ćete mi u skorije vrijeme odgovoriti, jer me veoma plaše vrtoglavice.

    Odgovoreno: 17. 11. 2008.
    • Opisane promene na vratnoj kičmi spadaju u degenerativne reumatske promene koje mogu izazivati neprijatne tegobe tipa bolova u glavi i vratu, kao i vrtoglavice. Veoma uspešno simptomi se otklanjaju fizikalnom terapijom (ručna i ultrazvučna masaža, laser, termoterapija, elektroterapija i vežbe za bolni cervikalni sindrom. S obzirom na povraćanje uz vrtoglavice, potreban je ipak i neurološki pregled. Ako i on bude uredan javite se fizijatru.