Imam 32 godine, radim kancelarijski posao sa računarom, pri kojem stalno koristim kompjuterski miš. Zbog toga mi se javlja bol u predelu vrata, desnog ramena i ruke. U poslednje vreme imam trnjenje malog i domalog prsta na ruci, vrata i dela lica prema vilici i slepočnici.
    Molim Vas da mi kažete zbog čega se ovo javlja i koje vežbe bi mogla da radim da umanjim ove tegobe?

    Odgovoreno: 27. 10. 2008.
    • Tegobe verovatno potiču od prinudnog položaja u toku rada. Trebalo bi da pravite češće pauze u toku rada za računarom (na pola sata bar 5 minuta). Takođe je važno kakav položaj zauzimate u toku rada (da li sedite povijeno, da li je odgovarajuća visina stola i stolice...) Koristila bi vam svaka vrsta rekreacije, a posebno vežbe za vratni deo kičme.