Prvo da Vam se zahvalim na odgovoru. Da li bi mogli da mi predložite gde bih mogao da uradim magnetnu rezonancu i tu vrstu terapije (laser, magnetno impulsno polje, interferentne struje). Da li možda znate koliko to košta? Imam 26 godina i radim kao inženjer u fabrici i donji deo leđa počne jako da me boli kad dugo stojim ili dugo sedim. Inače, prethodnih 7 godina se intezivno bavim sportom ( teretana, košarka, fudbal ) i nikada nisam pravio pauzu. Sada sam primoran i ne bavim se nikakvim sportom 3 meseca, osim što radim vežbe istezanja i trbušnjake, ali nema nekog napretka. Veoma mi je teško, jer sam navikao da se bavim sportom.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 26. 10. 2008.
    • Magnetnu rezonancu možete uraditi u svakom većem centru u Srbiji (Beograd, Niš, Novi Sad). Fizikalni tretman postoji u svim mestima koja imaju službu fizikalne medicine i rehabilitacije. Tražite uput od svog lekara opšte prakse ili iz fabrike u kojoj radite i on će vas uputiti gde treba, (kako za snimanje, tako i za terapiju). Morate naučiti adekvatne vežbe (pokazaće vam fizioterapeut kada odete na fizikalni tretman).