Moj sin od 1 mesec i 3 dana ima dijagnozu F83 koju mu je dao fizijatar i u izveštaju piše sledeće: fiksira predmet pogledom na trenutak. Suprapubični r.poz Moro poz. Opistotonus poz Hipertonija muskulature MTR življi i tremor, trakcija glave ne prati trakciju trupa. Ostale posturalne reakcije izmenjene. Galant slabo poz. u pronatornom p. oslobađa disajne puteve, povremeno hiperekstenzija glave i trupa. Abdukcija kukova ograničena. Pasivna df stopala pun obim pokreta.
    Ako možete da mi pojasnite dijagnozu i mišljenje fizijatra i da li je to nešto što se vežbama može rešiti?