Od 2005. godine s vremena na vreme idem na elektroterapije koje mi prepisuje specijalista. Inače, imam 31.godinu. Posle mog dužeg ubeđivanja da me pošalje na neko snimanje donjeg dela kičme nalaz je: RTG LUMBALNE KIČME U DVA PRAVCA Spina bifida na VS1 Na L. pršljenovima ne vide se pat. promene.
    Interesuje me šta tačno znači moj nalaz oko spina bifide, pošto je na internetu objašnjeno na razne načine.

    Odgovoreno: 20. 10. 2008.
    • Spina bifida je urođena anomalija koja može imati vrlo različite oblike i stepene izraženosti. Ako se normalno krećete i nemate slabost nogu, znači da je ova anomalija kod vas \"površna\", tj. zahvata samo pršljen, a ne nervne strukture. Nekada ne daje nikakve simptome i pronađe se sasvim slučajno, kao uzgredan nalaz. Ako je funkcija hoda i mokrenja uredna, budite bez brige.