Poštovana,
    već dve godine sam na terapiji za lumbalni deo kičme (bio je uklješten nerv) i spondilozu vratnog dela što mi pravi veći problem zbog glavobolja i vrtoglavica. Zadnja terapija su mi bile masaže ručne kod višeg fizioterapeuta, 28 masaža u određenim intervalima, bilo mi je stanje stabilizovano dok se nisam prehladila, negde avgusta meseca, tako da u celoj kičmi osećam ne da me boli, već da me peče, a glavobolje i vrtoglavice su još prisutne. Rečeno mi je da nastavim sa masažama, a mene zanima da li u slučaju upale nerava mogu da se rade masaže ili bilo koje vežbe koje sam dobila za jačanje mišića vrata, da li treba da nosim recimo prsluk da grejem kičmu ili je to pogrešno.
    Šta bi bio Vaš savet?
    Hvala

    Odgovoreno: 15. 10. 2008.
    • Ukoliko postoji bilo kakva upala masaža se ne preporučuje, kao ni bilo koji vid fizikalnog tretmana. Što se zagrevanja tiče, odnosno prsluka, to ćete najbolje proceniti sami (ako vam prija nosite). Bilo bi dobro da konsultujete svog lekara i pokušate sa primenom lekova tipa nesteroidnih antiinflamatornih reumatika u vidu tableta ili gelova za spoljašnju primenu.