Imam 44 godine.Pre mesec dana ultrazvukom su mi otkriveni cvorici na stitnoj zlezdi.Uradjena je scintigrafija.Zakljucak je:Struma diffusa et polynodosa gl.thyreoideae.Nodi hypofunctionalis lobi sin. et dex. gl.thyreoideae. TSH 0,235 mIu/l (0,300-6,200) fT3 3,900 pg/ml (1,4-4,2) ft4 2,225 ng/dl (0,8-2,2) FSH 72,0 mIu/ml postmeno LH 46,1 mIu/ml POSTMENO Kalcitonin

    Odgovoreno: 21. 03. 2008.
    • Vi imate u gradji izmenjenu zlezdu koja se zavisno od velicine cvorova i procene endokrinologa moze samo ultrazvucno pratiti bez primene neke posebne terapije ili se pak moze hiruski odstraniti. Nalazi uradjenih hormona, osim nesto nizih vrednosti TSH, su u referentnom opsegu. Definitivni stav o proceni funkciji zlezde i eventualne potrebe da se TSH ponovi ili uvede neka terapija je na vasem endokrinologu koji za razliku od mene moze da vas pregleda i samim tim ima bolji uvid u vase stanje. Ass.dr MIlena Velojic Golubovic