(RIA)15.5 TSH 1.41  Dg.Struma simplex euthyreotica  Klinicki eyrotireoticno stanje je sa normalnim tiroksinom i TSH u serumu.  Ehografski izdvaja se cvor u desnom lobusu.  Po preporuku trebam piti Euthyrox 25 mg na dan.  Unapred Hvala...

    Odgovoreno: 01. 02. 2008.
    • Pretpostavljam da vas interesuje nuznost primene supstitucione terapije (tbl.Euthyrox), te tim povodom mogu reci samo da ja ne vidim potrebu za njegovom primenom, obzirom da je dasnas poznato da ovaj vid terapije nije dao neke zavidne rezultate kod nodoznih struma( prisustvo cvora ).Po meni je bitnije koliki je cvor, kako se on ultrazvucno prezentuje te da li ima porebe za scintigrafijom stitaste zlezde,punkcionom biopsijom i eventualnim hiruskim lecenjenjem tako morfoloski (u gradji) izmenjene zlezde. Ass.dr Milena Velojic Golubovic