Postovani; nosim sociva tvrda gp vec dvadeset pet godina i htjela bih na ponovnu kontrolu dimenzija sociva posto nosim istu velicinu od detinjstva. Interesuje me da li moram biti bez sociva i koliko pre kontrole. Hvala

    Odgovoreno: 11. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Ukoliko želite i dalje da nastavite sa nošenjem gp sočiva, a želite samo da uradite kontrolu dioptrije, nije potreban vremenski razmak za skidanje sočiva. Na kontrolu možete doći sa sočivima, i ponesite svoju kutijicu za ista.
      a ukoliko više ne želite da nosite sočiva, nego da predjete samo na nošenje naočara, onda je neophodan vremenski razmak od 4 do 6 nedelja bez sočiva pre kontrole dioptrije.