Porodila sam se pre 6 dana carskim rezom i dobila sina sa abgar ocenom 9. Beba je prenesena 20 dana. U porodilistu su mi rekli da je sa bebon sve u redu, ali na otpusnoj listi sam procitala nalaz eho glave i tamo pise ``subependimalno znaci hemoragije u regresiji. Nalaz ostalih stuktura uredan``. Molim vas da mi odgovrite sta to znaci i kakve posledice moze da ima moja beba?

    Odgovoreno: 01. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Verovatno nikakve ali to posle mesec dana treba ponoviti i dalje pratiti. Uz snimak moždanih struktura u prvim danima je jako promenljiv i uvek se mora da opiše šta se vidi ali uz razvoj deteta i praćenje od strane izabranog pedijatra to se sve vremenom sve dovede u normalan nalaz osim kod malog broja dece gde se promene održavaju.