Poštovani dr. Imam sina od 2 god i osam meseci, koji svremena na vreme hoće da povrati. U početku je izgledalo da imitira svoju mlađu sestru od 8 meseci staru koja je u početku izbacivala višak hrane, ail ona to više neradi, a on radi kao iz nekog straha. Jedno 2 meseca nije radio i sad je opet počeo. Jedno vreme je povraćo samo kad popije mleko pred savanje. Da li je to anoreksija. Šta da radim? Unapred hvala

    Odgovoreno: 03. 10. 2009.
    • Poštovana,
      To nije anorexija ali jeste izražen faringealni refleks. To će vremenom da nestane ali ne pokazujte previše zabrinutost pred detetom jer neka deca to rade i da bi privukla pažnju roditelja koja nemaju dovoljno vremena za decu (naravno po mišljenju dece) . U tom slučaju potrebna je i podrška psihologa i preged neuropsihijatra.