Pitanje za pedijatra - molim hitan odgovor. Moja ćerka ima 17 meseci i hoću da prekinem dojenje jer me jako iscrpljuje. Nažalost nisam uspevala da smanjim broj podoja, jer se malena dojkom služi 2 x dnevno i više puta noću, mada mleka imam za 2 podoja. Pedijatar i ginekolog su mi prepisali bromokriptin 2x1 dnevno i rekli da se od deteta odvojim na 3 dana. Da li će joj škoditi da me potpuno ne vidi ta tri dana? Da li mi savetujete da ona ostane u svom okruženju, a da se ja izmestim ili? Koliko kravljeg mleka da pije dnevno (nije ga htela ranije) ? Da li se ja dok pijem lek i izmlazam po potrebi ili ne?

    Odgovoreno: 22. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Sigurno joj ništa neće škoditi da se odvoji od vas 3 dana ali je bolje da ostane u svom okruženju. Mlečne proizvode (jogurt ili mleko) treba da uzima do 500 ml dnevno. Ne treba se izmlazati osim ako je nepodnošljivost napetih dojki velika ali i tada samo malo smanjiti pritisak u dojkama i sve manje i manje će biti mleka.