Imam cerku od 10 god, zdrava je lepo uhranjena, nepije nikakve lekove, zdrava je, ali od pre god dana skoro svakog vrzenja velike nuzde pri brisanju ima dosta krv koja je jarko crvene boje. Bolove nema u stomaku samo je jako uplasena kad vidi krv. Pitala bih vas sta to moze da bude, sta je uzrok, i sta sve treba da uradim od analiza da bi dosli do dijagnoze. Dali je to opasno,. Cerka jede redovno lepo je razvijena i normalne je gradje i hiper aktivno dete. Poz

    Odgovoreno: 19. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Potreban je pregled analne sluznice zbog uvida u lokalni nalaz. Rektalni tuše treba da bude sledeća etapa u postavljanju dg. Mogu da budu prskotine anusa koje se stvaraju zbog slabe elastičnosti sluznice, naporne i suve stolice ili su u pitanju hemoroidi koji zaslužuju i pregled gastroenterologa, prvo se javljate pedijatru, zatim hirurgu pa zatim i gastroenterologu.