Moje poštovanje.
    Moj sin, koji ima 11 mjeseci, je prije dva dana dobio temperaturu, koja se krećala oko 39, čak i više, bili smo kod dr i ona je rekla da je upala grla, i dala nam sirup... Moram reći da je prije mjesec dana imao isto upalu grla. Međutim, sad se desilo nekoliko puta da povrati kad se zakašlje, i da ima malo ređu i malo vodnjavu stolicu. Inače do sad je imao stolicu tri puta dnevno, i stolica mu je meka. Da li je to normalno? Šta mi vi preporučujete? Moram napomenuti da još uvjek doji.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 09. 2009.
    • Poštovani,
      To je normalno za dete koje je u infekciji i ako i dalje ima pogoršanje stolice treba preispitati primenu antibiotskog sirupa. Najveći su virusi u tom uzrastu i kada je prisutan i kašalj to je skoro sigurno. Povraćanje je normalno kod dece tog uzrasta u infekciji ali sve treba da je umerenog intenziteta i da ne ometa mnogo spavanje i raspoloženje. Ako je dete uznemireno i sa visokim skokovima temp ponovo ga mora videti njegov lekar.