Poštovani,
    moja beba ima 15 meseci i alergična je na kravlje mleko. Odbija hipoalergeno mleko. Jedini način unošenja mleka jeste tako da u formulu od 150 ml dodam rižolino ili grisolino i to doručkuje. Unošenjem običnog mleka i mlečnih proizvoda javljaju se crvene tačkice oko usta. Od nedavno se tačkice ne pojavljuju (niti proliv) kada mu dajem voćni jogurt. Interesuje me da li da nastavim sa davanjem voćnog jogurta iako nema nikakvih reakcija. Da li je moguće da na taj način štetim njegovim crevima i da li davanjem jogurta produžavam nepodnošenje mleka odnosno alergiju na mleko? Dete jako slabo napreduje i često se razboljeva. Koje preparate dati da se imuni sistem poboljsa?
    Srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Voćni jogurt je sasvim dobra hrana i ako prihvata i običan jogurt onda nema nikakvih problema oko ishrane. Ne mora da dobija mleko koje ne prihvata ali zato može da jede svu ostalu zdravu hranu koja inače jača imuni sistem (voće, povrće i riba) . Ako je sa jogurtom bez problema postavlja se i pitanje alergije na mleko (da li uopšte postoji) ?