Poštovana,
    Imam dete od 2,5 godine. Radili smo krvnu sliku i dobili sve parametre u granicama normale sem mcv-73.6, mch 24.5 i rdw 15.0. Da li možete da mi pojasnite šta to znači.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 22. 07. 2009.
    • Poštovana,
      To su parametri za procentualni odnos krvnih elemenata na litar i nemaju veliki značaj za Vaše dete jer su normalne vrednosti na nalazima baždarene za odrasle i razlikuju se za decu. Ako su svi parametri promenjeni i sniženi i to za svaki uzrast postoje donje crte, mi reagujemo terapijski ili tražimo dopunu analiza.
      Pozdrav.