Poštovani,
    moje pitanje je za pedijatra, ili možda alergologa? Devojčica od 3.5 godine povremeno ima disajne smetnje. Reč je o zvuku koji se čuje iz pluća, ili bronhija, kao da postoji spazam. To se dešava isključivo posle predvečernjeg - večernjeg trčanja u dvorištu. Moram napomenuti da to nije vezano za neke bakterijske, ili virusne infekcije; nema povišene temperature i sve najčešće prođe do jutra. Po nekad se uz to "škripanje" javi i kašalj. Da li bi to moglo biti vezano za alergene, travu i vlagu u vazduhu, kome je najbolje obratiti se (da li pulmologu, ili alergologu) i koja ispitivanja savetujete?

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      potrebno je da prvo pedijatar posluša dete i utvrdi kakav je disajni zvuk, da zatim prati koliko se to često javlja i na koju terapiju prolazi i zatim on odlučuje koga konsultatnta treba tražiti i koje analize izvršiti. To jeste problem koji treba pažljivo istražiti.