Poštovana dr,
    Potreban mi je hitno Vaš savet tj odgovor. Imam bebu od 12 meseci koja je do skoro sisala 1 do 2 puta dnevno, međutim u poslednjih par dana jednostavno više neće da sisa. Moje pitanje je kako da prekinem dojenje tj. na koji način da zaustavim mleko a da to nebude konzumiranje tableta ili kako da se stegnem?
    Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 07. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Morate prestati sa dojenjem i postepeno izmlazati sve manje i manje količine mleka ali pod uslovom da nemate veliku količinu nadolazećeg mleka, da nema crvenila na dojkama i da niste dobili grudvice i temperaturu. Stezanje dojki (običnom pelenom), može da olakša ceo postupak ali nije presudan. Ako postoji neki od ovih gore navedenih problema treba konsultovati ginekologa ili lekara opšte medicine.