Poštovani,
    naša beba ima 3 meseca i 7 dana. U drugom mesecu beba se razbolela i dobila je terapiju: panklav sirup, aerius sirup, granule i probiotik u trajanju od nedelju dana. Nakon toga beba je dobila zatvor u trajanju od 5 dana. Uz konsultovanje našeg lekara stavili smo joj glicerinski čepić. I posle ovoga beba ima zatvor, grči nogice, ima napade plača koje ne možemo da smirimo, tako da smo još dva puta stavljali čepiće. Da li je naša beba dobila zatvor usled uzimanja terapije i kako da joj uredimo stolicu? Koliko često smemo da koristimo čepiće?
    Unapred zahvalni.

    Odgovoreno: 26. 06. 2009.
    • Poštovani,
      nakon bolesti pogotovu ako je bila praćena i temperaturom i slabim unosom tečnosti i hrane moguć je zatvor i otežano pražnjenje. Ako je beba na dojenju sve će se samo polako rešiti povećanim brojem obroka i čestim dojenjem. U periodu većih spoljašnih temperatura treba dodati vodu zaslađenu ali samo dok ne dobije beba stolicu. Čepićima nije poželjno rešavati ovaj problem jer se može izazvati iritacija čmara. Ako se problem nastavlja potrebna je ponovna konsultacija pedijatra i korekcija ishrane.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #32048

    • Poštovani, naša beba ima 9 meseci. Da li sme da uzme aerius oralni rastvor i u kojoj količini? Hvala!