Poštovani,
    imam ćerku od četiri. godine. Pre nedelju i po dana (u sredu 10.06.2009) imala je virusnu infekciju disajnih puteva uz obilatu sekreciju iz nosa i jak kašalj, sve ovo je pratila temperatura od 38-39 stepeni tri dana. Dete je normalno jelo, imalo urednu stolicu i urin. Doktorica nam je prepisala sinacilin ukoliko temperatura ne padne ni u toku vikenda. Temperatura je pala u subotu i ja nisam dala lek. Međutim u subotu popodne na licu su se pojavile crvene mrlje kao neka alergija, ovo se nastavilo i u nedelju ali se sad proširilo i na ruke. U ponedeljak crvenilo polako nestaje sa obraza a već u utorak nestaje sa celog tela. U utora na sredu (16-17.06.2009), dete dobija temperaturu 38,5 i ujutru konstatujemo da su se pojavile sitne crvene tačkice na ruci, leđima i nogama (ne više od 5komada). Odlazimo kod lekara međutim lekarka nije sigurna da su ovčije boginje i kaže da na kontrolu dođemo tek u ponedeljak (22.06.2009). Dete od srede (17.06.2009) ima temperaturu iznad 38, sa ponekim padom temperature bez antipiretika. Crvene tačkice polako izbijaju ali je ne svbe. Samo par tačica imaju velike plikove dok druge imaju male skoro neprimetne. Na plikovima se pojavljuju krastice i na velikim i na malim. Ono što mene zabrinjava što temperatura ne pada nego raste, ovo je već četvrti dan sa tendencijom rasta čak do 39.5. Dete je dobro raspoloženo, relativno dobro jede i ima urednu stolicu i urin, ne povraća. Nosić joj još uvek curi vodenim sekretom a u toku noći se čuje krkljanje-hrkanje. Moja zabrinutost je konstantna temperatura i brzo prolaženje ovčijih boginja bez svraba. Da li je moguće da je došlo do neke komplikacije? Da li da je vodim kod dežurnog lekara ili da čekam ponedeljak?
    Molim vas za brzim odgovorom i unapred hvala.

    Odgovoreno: 26. 06. 2009.

Komentari na pitanje: #32016

    • Hvala na odgovor. Dete sam na kraju odvela kod infektologa ali smo pre toga videli da je izbilo jos par boginjica. Infektolog je rekao da nebrinemo i da ce temperatura pasti do ponedeljka. Tako je i bilo. Dete je dobro i boginje polako prolaze.