Imam odojče staro 1 mesec i 11 dana. Teška je 4900gr, dojim je bez dohrane. Interesuju me njene potrebe za mlekom po obroku u ml, pošto bih se izmuzla u flašicu, ne znam koja količina joj je potrebna (ostaće sa babom pošto moram izaći iz kuće na 3h) .

    Odgovoreno: 13. 06. 2009.
    • Poštovana, v
      erovatno ste uspeli i bez ovog odgovora da rešite problem, i vaša beba ako je dobro dojila i neće se buditi za naredna 3 h. Po obroku u tom uzrastu ne treba više od 60 do 70 ml mleka ali to zavisi i od doba dana i od prethodnog podoja. Mleko mora da bude u frižideru i ne treba to često raditi u letnjim mesecima.