1. Normalan broj stolica kod male dece ?

    Pitanje broj: #16070

    Imam sina od 10 meseci, dojim ga i lepo jede, ali zanima me u vezi njegove stolice, on nekad na dan ima i po 3 stolice. Da li je normalan za njegov uzrast toliki broj stolica?

    Odgovoreno: 29. 11. 2008.
    • Poštovana,

      Nije neuobičajeno da bebe koje sisaju imaju veći broj stolica tokom dana. Naročito se stolice javljaju posle obroka ( posledica tzv. gastrokoličnog refleksa) što je normalan fenomen. Ukoliko beba dobro napreduje i stolice nisu obilne, kašaste i masne nemate razloga za brigu.