Poštovani doktore,
    moja žena se porodila 30.05.2009 god. Prilikom porođaja beba je popila plodovu vodicu i sada je u inkubatoru pošto ima vode u plućima. Doktori mi kažu da je to normalno tj događa se. Kažite mi molim vas dalju prognozu i koliko je to normalno. Dete je dobilo ocenu 5.
    Hvala

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      ocena 5 koju je dobila vaša beba ukazuje na produženi porođaj i patnju bebe tokom rađanja. Aspiracija plodove vode može prouzrokovati respiratornu patnju sa različitom težinom kliničke slike, od blage do veoma teške. Često je i dodatna infekcija razlog za lečenje antibioticima. Realnu procenu aktuelne težine bolesti mogu vam dati lekari koji leče bebu, a veoma teško dalju prognozu. Sa adekvatnom medikamentoznom terapijom, primenom kiseonika i nekomplikovanim tokom bolesti moguć je oporavak.