Poštovana,
    moj sestrić ima 6 meseci, težak je 7,5 kg. Ima tešku urinarnu infekciju već 20ak dana, pa je pio pancef za koji se iz urinokulture saznalo da je rezistentan. Imao je i temperaturu čak do 39,7. U šetnji od doktora do doktora i u čekanju na ponovnu urinokulturu njegovo stanje se pogoršalo, sada ima više 10 miliona klica u urinu, bakterija E. Koli, a imao je milion. Opet ima temperaturu, 38.2. Interesuje me da li to može da ostavi trajne posledice po njegov urinarni trakt, bubrege? Takođe, prepisana mu je terapija 100mg ciprocinala 2 puta dnevno, 5 dana. Da li mislite da to nije suviše jako za njega?
    Srdačan pozdrav, Bojana

    Odgovoreno: 08. 06. 2009.
    • Poštovani,
      u odojačkom periodu svaka ozbiljna urinarna infekcija leči se u bolničkim uslovima i neophodno je dalje prećenje bebe od strane dečjih nefrologa. Nakon izlečenja prve urinarne infekcije neophodno je dodatno ispitivanje radi isključivanja organskih anomalija tipa vezikoureteralnog reflukasa i sl.