Poštovanje!
    Moja kćerkica ima 38 dana. Brine nas to da ponekad kašljuca. Nije to kašljanje, nego samo jednom ili dva puta kahne, nema temperaturu, doji, raspoložena je...
    Mi mislimo da joj se isuše disni putevi zbog grijanja.
    Da li imamo razloga za brigu?

    Odgovoreno: 05. 04. 2009.
    • Poštovana, povremeno kijanje nije patološka pojava kod beba. Neophodno je da se nos bebe održava prohodnim (fiziološki rastvor i aspiracija sekreta posebnim pumpicama za bebe). Prisustvo sekreta u nosu potencira kašalj i stvara preduslove za širenje infekcije na donje disajne puteve i uvo.