Želela bih da pitam zašto mojoj bebi nije odgovarala niti jedna mlečna formula od mnogih koje nam je pedijatar preporučio, zbog ne napredovanja i prekomernog bljuckanja. Medjutim kad smo pokušali sa kravljim mlekom sve je pošlo na bolje, napredovao svaki dan sve više i to se moglo i videti i bljuckanje je prestalo.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 21. 02. 2009.
    • Poštovana, uglavnom bebe dobro prihvataju adaptirane mlečne formule. Prenaglašeno bljuckanje je obično posledica nezrelosti spoja jednjaka sa želucem i iščezava posle šestog meseca. Ako beba lepo napreduje na kravljem mleku (nadam se da je beba starija od 6. mes.), nema nikakve gastrointestinalne poteškoće, onda je to prava sreća.