Radi se mojoj sestričini. Neće uopšte da jede ni da pije tečnost - sve odbija! Stara je pet punih meseci! Išli smo da radimo krvnu sliku i nije u redu!
    Hvala Vam na bilo kakvom savetu.

    Odgovoreno: 29. 01. 2009.
    • Poštovana, ako je beba na majcinom mleku, ona dobija tokom 24h dovoljnu količinu tečnosti. Na 100 ml mleka oko 85% je voda. Sa ishranom se počinje u šestom mesecu, strpljivo i postepeno sa malim količinama obroka do količine koju beba prihvata. To znači da u vreme kada je ručak ponudite bebi kasičicu dve obroka od povrća (za početak pire od šargarepe i krompira) pa obrok dovršite podojem. Sledećeg dana postepeno za kašiku dve povećavajte količinu hrane. Dve nove namirnice možete uvoditi nedeljno. Na primer prve nedelje voćni obrok od jabuke i krompir ili šargarepu.