Naša beba ima 6-mes i muškog je pola. Pre mesec dana na licu, obrazu, pojavila mu se fleka na koži crvene boje sa suvim providnim krasticama. Fleka je ne veća od 2cm prečnika i često se smanjuje. Pedijatar nam je rekao da je to dečiji ekcem i prepisao nam Pantenol da mažemo tri puta dnevno. Upotrebom ove kreme crvenilo se smanji na oko 5mm u prečniku i opet nakon odredjenog vremena se poveća. U poslednje vreme iznad nosa, a izmedju očiju pojavile su se iste takve providne tačkice ne više od 5 kom ali bez crvenila. Jako smo zabrinuti da se ovo ne proširi po telu i da li je trenutna terapija adekvatna.
    Hvala Vam.

    Odgovoreno: 29. 01. 2009.
    • Poštovana, obično se dečji ekcem javlja na obrazima, ali se nekada javi i na drugim delovima tela. Terapija koju ste dobili je adekvatna. Osim pantenola za negu kože se može koristiti kreme kao što su: Linola Fett N, Emolliente, Bakar-Cink krema i sl. (iz dečje kolekcije Sebamed ili Uriage). Odložite ishranu žumancetom do 12 meseca života.