Poštovana doktorka,
    moja beba ima 6 meseci i 2 nedelje, radjena joj je krvna slika pa Vas molim za tumačenje rezultata: WBC 12.4 LY 74.4 MO 4.3 GR 21.3 LY# 9.2 MO# 0.5 GR# 2.6 RBC 3.96 Hgb 112 Hct .328 MCV 82.8 MCH 28.3 MCHC 342 RDW 13.8 Plt 355 MPV 7.9 Pct .279 PDW 15.9
    Hvala unapred na odgovoru!

    Odgovoreno: 29. 01. 2009.
    • Poštovana, na granici ili blago snižene vrednosti su eritrocita (crvenih krvnih zrnaca), hemoglobina i hematokrita za uzrast od 6. meseci koji nezahtevaju lečenje preparatima gvožđa. Blago povišena vrednost (za uzrast) je procenat Ly (limfocita) 74,4%. Normalna vrednost je oko 60 %. Na osnovu rezultata, koje ste radili, pretpostavljam u okviru redovne kontrole za uzrast od šest meseci nije indikovano lečenje antibioticima. Porast limfocita se sreće kod virusnih infekcija.