Imam sina od 2 godine, ima već 48 sata jak kašalj i neprestano kašlje. Kašalj mu neda da jede i stalno je nervozan i plače, vodili smo ga ljekaru koji dijagnozirao jaku upalu grla i preporučio nam je antibotike(sirup). Šta da radim dalje?
    Hvala.

    Odgovoreno: 27. 01. 2009.
    • Poštovana, uporan, suv kašalj koji je prisutan i danju i noću, ponekad je uvod u virusnu upalu pluća. U ovoj fazi auskulatacijski nalaz pluća je normalan. Lečenje je simptomatsko (antitusik dva do tri dana, topli napici). Trećeg četvrtog dana kašalj postaje produktivan (prestajete sa primenom antitusika) i fizikalni nalaz nad plućima takođe pozitivan (lekar dijagnostikuje upalu pluća) a dete je klinički bolje. Nemate razloga za paniku, stanje je prolazno a antibiotik širokog spektra se propisuje zbog moguće sekundarne bakterijske infekcije.