Poštovani,
    ćerkici mi je dijagnostikovan rotavirus u stolici i zbog povraćanja i čestih vrlo vodenih stolica(po 7-8 u toku sat vremena) smo zadržane u bolnici. Taj virus prati i temperatura(tako nam je doktor rekao)oko37.2-37.5. Međutim moja ćerkica(ima punih 9 meseci) je sa temperaturom od 37.9 pala u fras(poplavila,ukočila se) tako da su doktori reagovali hitno i čak je poslali na snimanje glave.
    Molim Vas recite mi zbog čega je moja Maja tako odreagovala i da li može imati posledica širih razmera(inače zbog proliva i povraćanja ima disbalans elektrolita)?
    Unapred mnogo hvala

    Odgovoreno: 27. 01. 2009.
    • Poštovana, u toku virusnih nfekcija (respiratornog ili digestivnog trakta) praćenih povišenom telesnom temperaturom se kod neke dece sa predispozicijom desi konvulzivna kriza ili "dečji fras". Teži elektrolitni poremećaji takođe mogu prouzrokovati konvulzivnu krizu. Febrilne konvulzivne krize ne ostavljaju posledice.