Moj četvorogodišnji sin već dve godine, sa prekidima, kašlje. Nalaz na plućima je uvek dobar. Čuje se samo grublje disanje. Alergijske probe nikad nisu radjene, a u porodici nema asmatičara. Dete leti kašlje malo manje, najviše kašlje posle trčanja. Čak i sada, zimi, posle boravka na svezem vazduhu dobije napade kašlja (toliko da nam se čini da da će da povrati), koji se smire čim dete udje u zagrejanu prostoriju. Noću uglavnom nema napade kašlja mada su se u početku i oni dešavali. Dobio je sirup Galitifen kao terapiju.
    Šta Vi preporučujete - da li davati detetu taj sirup ako pre toga nije utvrdjeno ni da li je u pitanju alergijski kašalj niti je uopšte bilo ko od lekara nagovestio da dete ima astmu ili bronhitis? Dete inače ima stafilokoke u nosu koje kada se izleče umesto njih dodju streptokoke koje po antibiogramu ne reaguju ni na šta). Šta da radimo?
    Molimo Vas dajte nam Vaše misljenje.