Moja ćerkica ima 18 meseci. Imala je učestale bronhitise i pre dva meseca po preporuci pedijatra koristi Galitifen i pumpicu Flixsotide.
    Interesuje me koliko dugo sme da pije Galitifen i da li je on štetan, s obzirom da sam pročitala da taj lek više nije u upotrebi, zašto se onda i dalje prepisuje. Inače ona pije uveče i ujutru po 2.5 ml.
    Unapred zahvalna.
    S poštovanjem

    Odgovoreno: 07. 01. 2009.
    • Poštovana, lek Galitifen je još uvek u upotrebi i iskustva u lečenju ovim lekom su stara skoro 25 godina. Lek se dozira na 12h po 2,5 ml deci do 3. godine u trajanju od mesec dana, a nekada i do šest meseci, u zavisnosti od osnovne bolesti, prisustva tegoba, pokazane efikasnosti leka. Preventivna terapija koja je propisana je adekvatna i nakon šest nedelja pedijatar će odlučiti o daljoj preventivnoj terapiji ili će dete uputiti dečjem pulmologu.