Poštovani,
    imam devojčicu koja je 10 meseci stara i koja neće nikako da pije ništa osim mleka, tj. još uvek je dojim pošto uskoro kreće u vrtić moje pitanje je kako da je priviknem na nešto drugo osim majčinog mleka pokušala sam sa zamenama, kravljim mlekom ..... ali ona samo pljuje???
    Unapred zahvalna,
    Ana

    Odgovoreno: 07. 01. 2009.
    • Poštovana,
      navike u ishrani se stiču od šestog meseca života. U uzrastu od deset meseci ne preporučuje se veća količina mleka u ishrani od 600 ml za 24h. Pokušajte da hranite bebu kašičicom strpljivo i polako. Beba u uzrastu od 10 meseci treba da ima obrok sa povrćem i mesom (ručak), voćni obrok (užina), uveče mlečna kaša (žitarice).