Poštovana,
    već 3 meseca kod moje trogodišnje ćerke pojavljuju se eritrociti u urinu. Sve je počelo sa manjom prehladom, temperatura 39 -2 dana trajala, i analizom urina je pokazalo/ 6-7 svežih, 6-7 bledih, 5-6 smežuranih/, urinokultura u redu, da bi ponovnim kontrolama se smanjivalo i opet se vraćalo na isto. Išli kod nefrologa i ultrazvuk nije pokazao nikakve patološke promene, nikakvu terapiju nismo dobili. Dobili smo savet da kontrolišemo urin s vremena na vreme, da bi juče nalaz pokazao: izgled - slabo zamućen, boja žuta, reakcija - kisela, spec.težina 1,024, hemoglobin 1, leukociti 3-4, eritrociti 2-3 bledi, 4-6 smežurani, 3-4 sveži, kristali: dosta soli amorfnih urata.
    Molim za savet.
    Hvala.

    Odgovoreno: 27. 12. 2008.
    • Poštovana,
      Ne retko mikrohematurija je nalaz u urinu tokom virusnih infekcija (naročito posebnim sojevima virusa npr. Adenovirus tip 11 i 21 koji prouzrokuje hemoragični cistitis). Uradite krvnu sliku i parametre inflamacije ( CRP, sedimentaciju eritrocita) i obratite se za savet još jednom nefrologu.