Dete mi ima 3 godine, ima retku stolicu već nekoliko dana ali jednom dnevno, gubi na kilaži, ima otečen stomačić, ne ustaje. Lekari sumnjaju na salmonelu. Čekamo nalaz stolice.
    Želim da Vas pitam da mi kažete šta da radim jako sam zabrinuta?

    Odgovoreno: 27. 12. 2008.
    • Poštovana,
      Do nalaza koprokulture lečenje je simptomatsko uz antidijaroičnu ishranu (šargarepa, krompir, pirinač, pečena jabuka, supa). Simptomatsko lečenje podrazumeva nadoknadu tečnosti i soli (Pulvis Orosal ili Electrolit ili njima slični), Probiotic caps. 1x1 (ili Linex 2x1), Enterofuril susp.