Imam ćerku 10 godina. Od pre jedno 2 godine počela je da koluta očima. U početku je to bilo samo kolutanje očima, sada je i kolutanje očima i zabacivanje glave unazad. To se dešava u danu i pa prođu 5-6 dana kada to ne radi. Radili smo EEG glave, Dečiji neurolog kaže da je sve u redu. Ne koristi nikakvu terapiju. Nikada nije imala nikakv zdravstveni problem. Kome da se obratimo za pomoć. Živimo u Varvarinu. Ukoliko vršite preglede u nekim odrinacijama u okolini voleli bismo da je dovedemo na pregled. Hvala.

    Odgovoreno: 05. 11. 2020.
    • Poštovana,

      Navedeni dogadjaji mogu odgovarati jednom tipu epilepsije ali je neophodno uraditi detaljno ispitivanje. Nekada navedeni dogadjaji mogu odgovarati i ne-epileptičnim napadima, u ovom uzrastu se može raditi i o takozvanim tikovima. Nekada nije moguće iz prva postaviti jasnu dijagnozu.

      Neretko je neophodno uraditi produženo EEG snimanje ili serijska EEG snimanja kako bi se navedeni dogadjaji jasno definisali da li su epileptične ili ne-epileptične prirode.

      Svakako Vam predlažem dalje ispitivanje i kontrole pedijatra neurologa.

      S poštovanjem,

      Asist. Dr Aleksandar Dimitrijević
      Spec. pedijatar - neurolog / epileptolog
      Služba neurologije
      Univerzitetska dečja klinika Tiršova