Poštovani 01. 06. 20015 sam pao na levi kuk, na beton, pri čemu mi je leva noga otišla skroz u levu stranu, maltene da sam napravio špagu, i tada jasno čuo zvuk sličan kao kad ispucate prste obe ruke. Snimak je pokazao sl. Osim mirovanja, pio sam i primao injekcije protiv užasnih bolova, alpha d3, i mazao fastum gel. Posle 93 dana i dalje osećam jake bolove, a zadnji snimak od 27. 08 pokazuje stanje sada. Uokvirio sam crvenom elipsom oblast za koju moj 30ogodišnji i neiskusni ortooped kaže da mu je sumnjiva, ali ne zna tačno odgovor, pa me šalje na skener 15. 09. Najveći bol osećam sa unutrašmje strane prepone, odmah do levog testisa. U izveštaju sa eho levog kf zgloba piše. . Uočavaju se znaci iregularnosti i prekida kontinuiteta korteksa velikog trohanetra sa okolnim većim izlivom koji komunicira sa recessussomi parcijalnim rupturama tetiva gluteus mediusa. U prednjem delu bez morfoloških poremećaja. Inače dozvoljen mi je oslonac na levu nogu od 50% uz upotrebu štaka. Molim vas za vaše mišljenje. Hvala.

    Odgovoreno: 17. 09. 2015.
    • Poštovani,
      Na snimku koji ste priložili je jasno vidljiv prelom vrata butne kosti.
      u zavisnosti od tegoba možete čekati spontano zarastanje uz hod sa pomagalima- štakama ili se odlučiti za operativno lečenje u smislu osteosinteze ili u zavisnoti od godina i opšteg stanja pacijenta zamena oštećenog kuka endoprotezom.