Pozdrav. Imam 25 god (a 23 sam imao kada sam na bench pressu povredio rame) . Iz novog sada sam i do sada sam obisao razne doktore. - primao blokadu odmah nakon povrede - posle toga isao na jednonedeljne inekcije u rame i u zadnjicu (tako ceo mesec) - posle isao na 10 fizikalnih terapija (laser, ultrazvuk, ktd) - mirujem već 2 god (ne dižem tegove ni predmete, samo vozim auto) - skoro sam uradio mr i imam ga kod sebe, ali kada sam kod svojih ortopeda isao, niko nije pogledao taj disk, već samo papir molio bih nekoga ko je strucan da mi pogleda nalaz mr ramena. Mogu vam uploadovati fajlove sa diska koji imam, ili okačiti sliku nalaza. Zaboli me ruka samo kada je u abdukciji. I to me boli od 45 stepeni do 70 stepeni i onda prestane. . . Znaci ne boli me rame niti ruka nikada u toku dana, osim kada podižem ruku (npr da zagrlim devojku sa kojom setam; ) ) na jak pritisak prsom na rame u predelu infraspinatusa, prodrmaju me trnci kroz ruku na ovaj magnet koji sam uradio sada, moj doktor je imao komentar da pitam jos neke ortopede. On je samo konstatovao da je najbolje da mirujem i da cekam. Ali ja cekam vec 2 god skoro. On je rekao da bi bilo pametno da imobilizujemo ruku, ali da pitam za jos neka misljenja. . .

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovani,
      U novom sadu postoje ortopedi koji se bave hirurgijom - artroskopijom ramena.
      ono sto vi opisujete kao posledicu povrede može se lečiti na više načina, fizikalna terapija, prp injekcija, artroskopska hirurgija.
      imobilizacija posle dve godine teško da bi rešila problem.