Postovani! Jos novembra prosle godine sam prilikom snaznog i nespretnog udarca u nogar drvenog stola povredio stopalo odnosno gornji deo tabana u regiji ispod palca dopalca i drugog prsta od palca. Obzirom da sam osetio jak bol koji je ubrzo prosao a oteklina ostala nedelju dana pole slikao sam stopalo i nisu konstatovali nikakav prelom ili uganuce nego su rekli da sam nabio stopalo, distorzija i da ce vremenom proci, i dobijem fasstum gel da mazem. Medjutim tegobe nise prosle i javljaju se pri hodu u obliku otekline i nelagodnosti, pola godine posle odlazim na pregled ortopedu koji me sturo iformise da moram da nosim udobnu obucu eventualno da kupim ulozak za ravna stopala. Odlazim kod dod drugog ortopeda koji mi kaze da nije strucnjak za stopalo. . Ali da mozda se radi o nekom sindromu ali nije siguran ali kaze mi dapotrazim pomoc po privatnim klinikama. Ja i danas posle vise od godunu dana od povrede imam istu tegobe, osecam da mi je napor da duze hodam obzirom da je evidetna oteklina u toj regiji gornjeg dela tabana, najljubaznije molim za strucnu pomoc!

    Odgovoreno: 26. 03. 2013.
    • Poštovani,
      Mehanizam povrede je izrazito neobičan; udarili ste taban ali horizontalnim udarcem! Ne vidim mehanizam distorzije stopala. Ako je noga bila drvena moguće je da ste zadobilo ubodnu ranu nekim malim trnom drvenim koji se ne vidi, ali jako boli; ovome ide u prilog u da vas boli još uvek kao i da imate otvrdinu u regiji povredjivanja. Moguće je da na stopalu imate druga stanja koja mogu biti provocirana udarcem, bradavice, kurje oči, može dodji u obzir i oštećenje hrskavcie glave druge metatrsalne kosti. . . . Za sve druge detalje morao bih lično da vas pregledam, blo bi poželjno da u trenutku pregleda uradio termovizijski pregled, naravno uz rtg snimak mogao bi da nam pojasni lokalni nalaz.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #113727

    • Prof. dr Dušan Marić 17. 04. 2014.

      Poštovana, za detaljniju informaciju morao bih vas pregledati i odmah lečiti. Možete se javiti na moj bropj 063 809 89 66 ili doći u ordinaciju. S poštovanjem dr Marić

    • Povredila sam nogu pre godinu dana. . . Posle toga opet tada sam istegla legamenta, a sada iz cista mira jednostavno nemogu da isprawim nogu. . . Ispod kolena me imam neopisiw bol. . . Pa me zanima dali cu morati na operaciju. Posto sutra idm na snimanje. . . Xwala unapred