Imam sina od 17g. Sa dijagnozom kifoza. Pregledao ga je fizijatar i ortoped. Preporucili su vezbe. Krivina je do 20% . Ja sam to primetio pre jednog meseca mislim da letos nije bilo vidljivo. Nisam siguran. Primetio sam da je gledano od pozadi desni misic pored stuba kicme mnogo razvijeniji od levog. Posebno u donjem delu. On mi je kazao da oseca bol od pre tri meseca. Pitanje je, posto su to bili vizuelni pregledi, strah me je da se ne potkrade neko oboljenje kicme vece od vidjenog. Kako da budem siguran posto sam citao da postoje tumorska oboljenja kicme koja izazivaju kifozu. Da li se ona razlikuju ili bi bila vidljiva za lekara po necemu? Pozdrav

    Odgovoreno: 19. 03. 2013.
    • Poštovani,
      Postoje tumorska oboljenja kičme koja izazivaju kifozu. Medjutim mnogo češće je da se razvije kod dece kombinovani deformitet kifoskolioza koji daje asimetričan izled skeleta i uopšte držanja tela. Molim pošaljite rtg snimak torakolumbalne kičme u dva pravca ili dođite na pregled te bih onda mogao da vam kažem više.