Postovani doktore, molim vas za tumacenje dijagnoze ako sam dobro prepisao arthritis staphiloccica moo. M chondrocalcinosis m 11. 1 pigmentni vilonodularni sinovitis in obs. Da li je opasno? Hvala puno.

    Odgovoreno: 03. 01. 2013.
    • Poštovani,
      Stafilokokni artritis je infekcija zgloba potencijalno opasna po hrskaviceu i mora se agresivno lečiti drenažom zgloba i ispiranjem uz antibiotsku terapiju u trajanju od 6 nedelja minimalno.
      pigmentni villonodularni sinovitis je u suštini promena po tipu tumora koji deluje lokalno agresivno na hrskavicu i leči se u najvećem broju slučajeva operativno (u zavinosti od veličine i lokalnizacije tumora) . Kratkoročno gledano stafilokokni artritis je opasan i ako se ne leči adekvatno može dovesti do brzog propadanja zgloba pa čak i do septičnog stanja