Postovani postavljena mi je diagnoza tietzes syndrom tacnije opis snimka govori da je prisutan otok desne sternoklavikularne kosti. I nikakvo lecenje nije preporuceno. Otok je prisutan vec vise od tri meseca. Ja i dalje osecam ukocenost zgloba u jutarnjim casovima, nelagodnost, povremeno pritisak i naravno uznemirenost zbog svega. Napominjem da sam simtome osetila posle pilatesa gde sam radila sklekove. Snimak nije pokazao nikakve patoloske promene na kosti. Mene vec sve to nervira a ovde doci do spec. Ortopeda je misaona imenica. Inace radim kao med. Sestra u starackom domu gde dodatno imam opterecenje.

    Odgovoreno: 17. 12. 2012.
    • Poštovana,
      Sindrom tietze je dobroćudna inflamacija jedne ili više rebarnih hrskavica. Traje duže ako se ne tretira pogotovo kod zanimanje kao vaše. Potrebnoje da se javite na fizikalni tetman, ali iz iskustva mogu reći da akupunktura, masaže nekad mogu dati izvrstan rezultat i brz oporavak.