Dobar dan, imam jedan problem koji me muci vec duzi vremenski period. U poslednje 2, 3 godine imam problema sa levim skocnim zglobom, cim sam malo duze na nogama ili radim neku tezu fizicku aktivnost, odmah mi otekne zglob. To se krece od blagog otoka, pa sve do stanja kad mi se zglob ni ne vidi (kao da imam nogu kao nosorog/slon) . Medjutim u poslednjih mesec dana je pored otoka krenulo i da me boli noga sa unutrasnje strane iznad zgloba na nekih 5cm. U pocetku je bilo samo bolno, a sada je ta oblast visine 10cm i sirine 5cm jako tvrda i bolna, narocito na dodir. Pre par dana je krenulo da me boli i na nekih 5cm na dole od kolena, takodje sa unutrasnje strane. Zglob sam povredio pre ~3 godina i prosao sam kroz fiziterapiju, struju/magnet, razni gelovi i elasticni zavoji. Nedavno sam bio na kontroli kod ortopeda zbog oticanja zgloba. On je rekao da je sa zglobom sve u redu, a nogu mi nije pregledao, mada je spomenuo 'vene'. Visok sam 180cm a tezak 100kg.

    Odgovoreno: 07. 08. 2012.
    • Poštovani,
      S obzirom na to da ste imali povredu verovatno je zaostala nestabilnost skočnog zgloba koja se na ovaj način manifestuje prilikom većih opterećenja. Podatak da vam se otok i tegobe šire na potkolenicu može da ukaže i na vaskularnu patologiju, potrebno je da vaspregleda specijalista vaskularne hirurgije i da načiniti mr snimak potkolenice i skočnog zgloba. Hronične nestabilnosti skočnog zgloba se uspešno leče.