Poštovani, pre nekoliko meseci sam osjetila jak bol u gornjem delu ledja, malo ispod lopatica, koji me je toliko presekao da nisam mogla ni da udahnem ni da hodam, plakala sam od bolova. Data mi je inekcija i bolovi su prestali. Te epizode ukočena su se pojavljivale vise puta. Snimala sam kičmu i otkrivena mi je mala iskrivljenost kičme i suženje izmedju dva diskusa l5 i s1. Nakon toga ja sada osecam jake bolove u vratu, lopaticama, rukama. . Često me i glava boli od vrata, dok me donji deo ledja ne boli uopste. Molim vas pomozite mi

    Odgovoreno: 25. 09. 2018.
    • Poštovana,
      Ti problemi ispod lopatica, oko njih i u vratu nisu od tog problema na l5-s1. Vrlo je verovatno da postoje neke promene na vratnoj kičmi, jer gore navedeni simptomi mogu biti izazvani degenerativnim promenama u diskusima vratnih pršljenova. Takođe, zavisi i od svakodnevnih aktivnosti, posla, položaja, ali bez detaljnog pregleda, ne može se ništa tačno reći.