Za bebe i mlađu decu važno je da knjiga ne bude preteška ni prevelika da bi je mogla držat...
- Diplomirani logoped, rođena 1981. u Beogradu.
- Diplomirala na Defektološkom fakultetu (sada: Fakultet za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju), logopedski smer, 2005. godine
- Po zavrsetku studiranja započela pripravnički staž na Klinici za rehabilitaciju “Dr Miroslav Zotović”.
- Nakon pripravničkog staža nastavlja sa radom na dečijem odeljenju Klinike.
- Bavi se problemima kasnog progovaranja, govornih i jezičkih poremećaja (razvojna disfazija, mucanje, problem artikulacije), kašnjenja u govorno-jezičkom razvoju usled poremećaja iz spektra autizma, genetskih mutacija, neuroloških promena. Radi sa decom koja imaju riziko faktor ili više njih. Bavi se i patologijom glasa, problemima čitanja, pisanja, računanja i ostalih školskih veština.
- Radi sa decom i odraslima koji su doživeli povredu glave, pacijentima koji imaju smanjene motorne i/ili mentalne sposobnosti i/ili imaju problem sa čulom vida/sluha.
- Neke od dodatnih edukacija: More Than Words The Hanen Center (rad sa decom sa dijagnozom iz spektra autizma i njihovim porodicama), It Takes Two to Talk The Hanen Center (rad sa decom koja kasne sa razvojem jezika i njihovim porodicama), DTTC metoda (dijagnostika i tretman dece sa govornom apraksijom), NTC sistem učenja....
- Tokom 2017. godine radila kao vodeći logoped u LIH Olivia’s Place Shenzhen Pediatric Clinic, u Kini.
- Od 2019. godine počinje da radi u Edukativnom centru "Radost govora" u Beogradu.
- U slobodno vreme bavi se prevođenjem stručnih tekstova i članaka.

Postovani, Imam dete od 7 godina koje ide u prvi razred. Kao mali je imao problema sa cestim upalama usiju i trecim krajnikom. Doktor orl je predlozio plasiranje cevcica kad je dete imalo 3 god. Zbog svega toga je kasno progovorio. Krenuli smo kod logopeda od njegove 3,5-4 god ali nije dalo rezultata. Kada je dete napunilo 6 god opet je orl predlozio plasiranje cevcica ali da ovaj put ostanu najmanje 2 god. U medjuvremenu smo promenili logopeda koji je ustanovio da nema ni disgrafiju ni disleksiju ali da ima problema sa analizom i sintezom. Dete i dalje u skoli jako tesko cita i mnogo lose pise. Pri tome je jako razdrazljiv i nece da uci. Da li mozete da mi predlozite neke preglede koji bi pomogli u vezi svega sto sam napisala? Jer kod l9gopeda ide sporo. Hvala unapred
Poštovana,
Pitanja koja zahtevaju odgovor:
Koliko dete čuje? Uradite procenu sluha kod orl.
Koji je koeficijent inteligencije? Uradite procenu kod psihologa.
Koji je nivo razumevanja i produkcije govora? Uradite kompletno govorno-jezicko testiranje kod logopeda. Da znate sta dete tacno razume, jer nekad mozda ne razume nalog koji mu dajete. Takodje, za pisanje i citanje vazan je bogat recnik, gramaticke kategorije, semantika... Koliko glasova ne zna da izgovori ili izgovara pogresno? Za pravilno citanje i pisanje moramo pravilno izgovarati sve glasove srpskog jezika.
Nemogucnost analize i sinteze ne iskljucuje dijagnozu disleksije i disgrafije. Svakako dijagnoza disleksije i disgrafije se ne postavlja u prvom razredu osnovne skole.
Potrebno je raditi na pristupu i tehnikama ucenja. Ocekivano je da je nervozan i razdrazljiv, sigurno oseca veliki pritisak jer je neuspesan u savladavanju skolskih vestina. Posavetujte se sa psihologom, kao i logopedom o nacinima kako ga podrzati.
Za vezbanje govora, jezika, citanja i pisanja potreban vam je logoped. Ostali pregledi su vam potrebni da biste znali koliki napredak mozete ocekivati od logopedske terapije.
Ako ne vezbate kod kuce prema savetima logoped, apsolutno nece biti napretka.