Prim. dr sci. med. Milanka Ljubenović

Specijalista dermatovenerologija

Telefon za zakazivanje
+381 63 687 460

Telefon za zakazivanje

 Milanka Ljubenović

Telefon za zakazivanje

+381 63 687 460

Oblasti medicine

Specijalizacija

Grad

Jezici

Raspored rada doktora

Telefon za zakazivanje
+381 63 687 460

Postavite pitanje

Broj odgovorenih pitanja: 223

  1. Poštovana,
    U nadi da će neko moći da mi odgovori na problem koji me muči od 10. decembra 2008. Zapravo tada sam poslednji put imao odnos sa curom sa kojom sam se povremeno viđao tokom cele 2008. Posle 5-6 dana su mi se javili svi simptomi koji korespondiraju hlamidiji (mada ja tada nisam znao da ta bolest uopšte i postoji i da mi je dotična to lepo i uredno "poklonila"). Dakle, svrab duboko u unutrašnjosti penisa (kao i neke mikro fisure-kao da sam se ležerno ogrebao, crvenilo, otok sa jedne i druge strane, tik uz rupicu gde piškim) bistri iscedak pri jutarnjem mokrenju, peckanje i kad  kao da mi armija mrava projuri kroz seksualni organ i par puta ga izdrma. Čekao sam mesec dana u nadi da će proći, rekao sam to svom doktoru opšte prakse koji mi je prepisao neke kremice za gljivice ali od boljitka ništa. Onda sam odlučio da zakažem kod urologa koji me je pregledao i poslao kod specijaliste za seksualno infektivne bolesti. Tamo sam uradio sve moguće testove, sve moguće infektivne bolesti (i putem krvi i putem mokraće pcr) i pronašli su mi hlamidiju. Shodno tome prvi tretman zithromax 250 mg (azithromycine), 4 tablete koje sam popio istovremeno (single shot). Posle 4-5 dana nestao je svrab, iscedak i peckanje pri mokrenju ali otok, crvenilo i mikro fisure su ostale. Posle mesec dana sam ponovo uradio test na hlamidiju i bio je pozitivan. Drugi tretman doxycycline 100 mg (tetraciklini) 21 dan. Ispio sam terapiju i čekao mesec dana da ponovo uradim test na hlamidiju. 6 aprila sam dobio pcr rezultat koji je konačno bio negativan. U međuvremenu 13 aprila sam posetio Srbiju. Iskoristio sam odmor i uradio test urine, urino kulturu, analizu krvi, spermogram, bris uretre (sumnjao sam na trihomonas vaginalis - koji mi nije nađen). Kako god, posle kompletnog testiranja nije mi nađena ni jedna bakterija i svi rezultati su normalni. Ipak, ono što me zabrinjava je otok i crvenilo (2 crtice kao ogrebotine - koje nikako da zarastu) koje i dalje imam na penisu (samo oko rupice - prosto kao da su mi usnice natekle i spustile se). Ujutru imam utisak da će bešika da mi pukne koliko mi se piški (što ranije, dok nisam imao bakteriju uopšte nije bio slučaj). Takođe ponekad mi se čini da imam i težinu u desnom testisu. Plašim se da nisam navukao uretritis. S vremena na vreme osećam i neku blagu toplotu i nešto kao ležerno pulsiranje na rupici (kao da mi neka blaga struja dotakne uretru). S vremna na vreme imam poteškoće da počnem da uriniram, posle sve ide normalno i mlaz je normalnog inteziteta. Dermatolog-venerolog iz Srbije mi je rekao da su to posledice infekcije. Prepisao mi je neku vitaminsku kremu za noć i daktanol kremu 2x dnevno, kao i neke tablete koje ublažavaju zapaljenske procese (chymoral i diklofenak). Ne mogu da ih pijem jer me od njih smrtonosno boli želudac. Koristio sam ih samo 2 dana a prepisane su mi 7 dana. Šta činiti? Da li sam se izlečio od hlamidije? Da li sam navukao uretritis? Da li će mi se penis vratiti u normalno stanje i otok i crvenilo konačno nestati? Koliko je vremena potrebno za to?
    Hvala unapred skroz sam pogubljen i uplašen

    Odgovoreno: 01. 05. 2009.
    • Prim. dr sci. med. Milanka Ljubenović

      Poštovani,
      rekla bih da ste se i ranije javljali ovom sajtu. Mislim da ste kompletno ispitani i da ste svoju infekciju rešili, a što se tiče tegoba sa mokrenjem, ukoliko se održavaju, posetite urologa. Nemate razloga da se toliko plašite i brinete, vaše tegobe su prolazne.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    prošle godine su mi između stomaka i grudi, u obliku talasa izašli kao neki lišajevi, ne znam kako da nazovem, kao minijaturni plikčići koji se spajaju. Na početku je bilo crvenkaste boje, a kasnije je sve više dobijalo tamnu boju. Širilo se malo i na leđa, a napred se spustilo do pupka. Doktorka mi je tada prepisala micoseb šampon, plikčići su nestali a umesto njih je ostala jako tamna boja. Ja sam prestala da koristim šampon, jer sam mislila da će mi se to samo povući, ali posle skoro godinu dana sam bila primorana opet da odem na pregled, jer ružno izgleda i čini mi se da se još malo proširilo. Doktorka mi je rekla da se to ne može rešiti, da će zauvek tako ostati, a ja iskreno sumnjam u to. Zato Vas molim za mišljenje i savet.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 05. 2009.
    • Prim. dr sci. med. Milanka Ljubenović

      Poštovana,
      Prema vašem opisu, a i prema terapiji koju ste dobili, verovatno se radilo o nekoj površnoj gljivičnoj infekciji. Ne bi trebalo da ove infekcije ostavljaju trajnu pigmentaciju, ali za terapiju vaših promena treba da posetite dermatologa.
      Pozdrav

  1. Poštovana,
    Mom sinu, koji ima 9 godina, pre godinu dana izašla je bubuljica na obrazu, nije mogla da se iscedi, liči na potkožnu. Posle godinu dana imam utisak da ja malo veća, ne značajno, bez znakova da je upaljena. Da li detetu smem da mažem flogocid mast, ima li ta mast poznata neželjena dejstva i kontraindikacije? Ili preporučujete neki drugi tretman?
    Hvala!

    Odgovoreno: 01. 05. 2009.
    • Prim. dr sci. med. Milanka Ljubenović

      Poštovana,
      mast flogocid se koristi za zapaljenjske promene na koži. Po vašem opisu ne bih rekla da kod vašeg deteta postoji zapaljenje, te nema potrebe da koristite flogocid. Nemojte sami cediti "bubuljicu", konsultujte dermatologa, možda se radi o nekoj cističnoj promeni. Inače mast flogocid nema poznata neželjena dejstva.
      Pozdrav

  1. Poštovana,
    Već 17god. Imam problem sa lošom cirkulacijom na šakama i stopalima, ali i po telu mi se javljaju crveno modre mreže, od kojih me je stid kad je proleće i nosim kratke rukave. Kako da ublažim te promene i učinim ih neprimetnim?
    Hvala

    Odgovoreno: 01. 05. 2009.
    • Prim. dr sci. med. Milanka Ljubenović

      Poštovana,
      promene koje opisujete su verovatno posledica neadekvatne periferne cirkulacije. Brojni su uzroci, koji mogu da dovedu do ovih tegoba (pušenje, stres, oboljenja periferne cirkulacije, neka reumatska oboljenja itd), ukoliko su vaše tegobe posledica nekog od pobrojanih stanja, treba pre svega lečiti osnovni uzrok. Takođe, izbegavajte izlaganje hladnoći, nosite adekvatnu toplu odeću (rukavice), prekinite sa pušenjem (ukoliko ste pušač). Poboljšanje opšteg zdravstvenog stanja uz pomoć vežbanja i adekvatne ishrane takođe može da pomogne.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    uzimao sam caps. Palitrex 500 mg (na 8h po1) zbog jake upale grla. Nakon završetka terapije na jeziku su mi se javile gljivice. Interesuje me da li će to proći ili moram neku terapiju da koristim?
    Hvala.

    Odgovoreno: 01. 05. 2009.
    • Prim. dr sci. med. Milanka Ljubenović

      Poštovani,
      Posle uzimanja antibiotika moguća je pojava gljivičnih infekcija, posebno na sluzokožama. Gljivične infekcije ne mogu proći spontano, te Vam savetujem da koristite neki antimikotik (npr daktanol oral gel ili tablete nistatin koje možete istopiti u ustima).
      Pozdrav

Prikazano 211-215 od ukupno 223 pitanja




Zakažite pregled kod Prim. dr sci. med. Milanka Ljubenović