Na Stetoskopu lekari i stručni saradnici odgovaraju na najtraženija pitanja na Guglu. Ovo...
Prof. dr Đorđe Jevtović, rođen 1953. godine u Beogradu, lekar-infektolog. Profesor je Medicinskog fakulteta i načelnik centra za HIV na Klinici za infektologiju i tropske bolesti u Beogradu. Dr Jevtović je objavio 208 publikacija kojima su obuhvaćene različite oblasti infektologije.
Prof. dr Đorđe Jevtović je u penziji.

Poštovani doktore,
U avgustu mi je dijagnostifikovan koksaki virus. Imala sam jaku simptomatsku infekciju. Urađene su analize na Institutu Torlak. U prvom serumu su titri bili CB4 1:1024, a u drugom CB2 1:64 i CB4 1:1024, a ostali tipovi 1:16. U trećoj, poslednjoj analizi koju su mi uradili je titar CB2 1:32, CB4 1:512. Dakle, titri polako opadaju. Znači li to da organizam stvara antitela i bori se sa virusom i mogu li očekivati u narednom periodu da sve vrednosti budu 1:16, odnosno da virusa više nema? Od simptoma imam zamaranje, pojačano lupanje srca i bolove u grudima nalik na epidemijsku pleurodiniju. Urađen je skener grudnog koša i srce i pluća su za sada u redu. Treba li to zapaljenje mišića grudnog koša posebno tretirati lekovima ili će proći samo od sebe? Hvala vam na odgovoru.
sve će spontano proći, a titar za coxackie B virus specifična antitela će opadati