Na Stetoskopu lekari i stručni saradnici odgovaraju na najtraženija pitanja na Guglu. Ovo...
Prof. dr Đorđe Jevtović, rođen 1953. godine u Beogradu, lekar-infektolog. Profesor je Medicinskog fakulteta i načelnik centra za HIV na Klinici za infektologiju i tropske bolesti u Beogradu. Dr Jevtović je objavio 208 publikacija kojima su obuhvaćene različite oblasti infektologije.
Prof. dr Đorđe Jevtović je u penziji.

Postovani doktore, Hepatitis B. 4 godine sam na terapiji zeffixom, do sada transaminaze u normali. Radjen je PCR DNK avgusta meseca i negativan je, zatim Markerski status i pise da su antitela na hbsag 3,10 mlU/ml. Juce sam bila kod svog infektologa u Nisu i prekinuo mi je terapiju. Kaze da je stvorena serokonverzija i da se virus uopste ne detektuje u jestri, i trazi da se aprila opet uradi PCR DNK i transaminaze. E sad, mene zanima, zar nije logicno da se nastavi terapija dok se ne ocisti skroz? Da li ce po ponovnom pcr testu biti i negativan hbsag? Hvala
zefix(lamivudin) je napuštn,iako može postići željeni uspeh, kaokod vas, a potpuno izbacivanje virusa nije moguće